3 kroki do ideału – zdrowa skóra na codzień

Zdrowie i uroda

Wszystkie kochamy kosmetyki (i eksperymenty z nimi!) ale prawda jest taka, że jeśli nie masz większych problemów z cerą – twojej skórze do szczęścia wystarczą zaledwie trzy, cztery produkty.

Nie liczymy na to, że staniesz się skinimalistką z dnia na dzień, ale warto wiedzieć więcej – chociażby po to, aby na weekendowych wypady nie wozić ze sobą walizki produktów.

Według dermatologów uczciwy schemat pielęgnacji skóry wymaga zaledwie kilku elementów.

Delikatnego produktu do oczyszczania, kosmetyku nawilżającego i kremu z filtrem (im wyższy tym lepszy). Większość problemów skóry wynika po prostu z przestymulowania jej kosmetykami albo co gorsza używania produktów niewłaściwych dla jej typu. Co jest nam naprawdę potrzebne i dlaczego?

Prostota jest najpiękniejsza

Delikatny produkt do oczyszczania jest nam potrzebny, aby dwa razy dziennie (rano 
i wieczorem) zmyć brud, makijaż, nadmiar sebum, martwe komórki skóry i zanieczyszczenia środowiskowe. Uwaga: nawet jeśli nie miałaś żadnego makijażu wieczorem zmywamy buzię. To, że wydaje się perfekcyjnie czysta jest złudzeniem! Kolejny krok to krem nawilżający, który pomoże utrzymać prawidłowe nawodnienie naskórka oraz funkcjonowanie bariery ochronnej skóry. Stosuj go regularnie a twoja skóra będzie gładka i miękka. I wreszcie element obowiązkowy dla każdego bez wyjątku – czyli filtr przeciwsłoneczny, który chroni zdrowie skóry oraz przedłuża jej młodość. Zapewnia też ochronę przed powstawaniem przebarwień. Noszenie filtra jest konieczne nawet w pochmurne dni a część dermatologów radzi go mieć także w pomieszczeniach zamkniętych jeśli dużo przebywamy w niebieskim świetle HEV emitowanym przez ekrany komputerów, telewizorów czy nawet smartfonów. Generuje podobną ilość wolnych rodników jak promieniowanie UVA i UVB.

Znaki ostrzegawcze – obserwuj swoją skórę...

Jeśli czujesz, że jest ściągnięta albo przetłuszczona rozważ sięgnięcie po bogatszy, bardziej lipidowy lub lżejszy, w formie lotionu lub żelu - kosmetyk nawilżający – jeśli skóra jest bardzo wrażliwa i zauważysz podrażnienia czy wypryski, konieczna może być wizyta u dermatologa. Możesz mieć uczulenie na konkretne składniki aktywne, konserwanty czy substancję zapachowe. Niektóre produkty mogą drażnić skórę (na przykład peelingi, kosmetyki z retinolem czy witaminą C). Poza tym bądź cierpliwa, oprócz używania zbyt wielu produktów, jednym z największych błędów
w pielęgnacji jest zbyt szybkie poddawanie się. Stosowanie tej ultraprostego programu pielęgnacyjnego powinno doprowadzić skórę do jej optymalnej formy.

Po 2-3 tygodniach powinna być wyraźnie gładsza, bardziej miękka i promienna ☀️

Nawilżanie, ochrona i coś ekstra dla efektu.
Przekonaj się, teraz!